Skóre: b. pacient z 6

Atrauman® Ag

Atrauman® Ag

Atrauman® Ag - mastný tyl s obsahom striebra

Až 7 dní postupne uvoľňuje nanočastice striebra do rany

Atrauman Ag je antiseptické krytie, ktoré obsahuje nanočastice striebra. Striebro je do rany uvoľňované postupne – až po dobu 7 dní, má tak dlhší a spoľahlivejší antimikrobiálny účinok. Vďaka impregnácii masťou sa Atrauman Ag neprilepí na povrch rany. Mastný tyl s obsahom striebra je vhodný predovšetkým na infikované, povrchové a hlboké rany.

Hydrocoll®

Hydrocoll®

Hydrocoll® - intenzívne hydrokoloidné krytie

Krytie vytvára optimálne prostredie v rane – až 7 dní

Hydrocoll je vysoko flexibilné samolepiace krytie. Má absorpčné jadro, ktoré rýchlo reaguje s exsudátom a mení ho na gél. Náplasť udržuje ranu dostatočne vlhkú a vytvára ideálne prostredie pre činnosť fibroblastov a vznik granulačného tkaniva.

Hydrokoloidné krytie môže na rane podľa miery exsudacie zostať až 7 dní – proces hojenia je rýchlejší. Povrch Hydrocollu je vysoko odolný proti vlhku – umožňuje tak napr. sprchovanie.

Hydrosorb®

Hydrosorb®

Hydrosorb® - hydrogélové krytie

Transparentný hydrogélový obväz s vysokým obsahom vody

Hydrosorb je moderné hydrogélové krytie s technológiou AquaClear, ktoré vo svojej štruktúre uzaviera molekuly vody. Technológia AquaClear umožňuje rovnomernú hydratáciu rany až na dobu 5 dní

Hydrogélový obväz je priehľadný a umožňuje ľahkú kontrolu rany. Vďaka chladivému účinku mierni bolesť.

Hydrosorb® Gel

Hydrosorb® Gel

Hydrosorb® Gel - amorfný gél na vodnej báze

Intenzívne hydratuje a čistí hlboké rany

Hydrosorb Gel je priehľadný amorfný gél na vodnej báze, vhodný na liečbu hlbokých suchých rán. Obsahuje Ringerov roztok, ktorý ranu priebežne zvlhčuje a podporuje jej čistenie – vrátane rozpustenia nekróz. Aplikácia je bezbolestná, gél ranu úplne vyplní.

Hydrosorb Gel prináša pacientom úľavu a chladivý efekt.

Hydrotul®

Hydrotul®

Hydrotul® - hydroaktívny mastný tyl

Mastný tyl podporuje granuláciu a aktívne hydratuje ranu

Hydrotul je unikátna kombinácia mastného krytia a hydroaktívnej technológie. Štruktúra tylu podporuje granuláciu a hydrokoloidné CMC častice aktívne hydratujú ranu a absorbujú exsudát. Rozmery jednotlivých ôk zaisťujú voľný priechod exsudátu z rany a zároveň zabraňujú prilepeniu krytia na ranu.

Mastný tyl Hydrotulu je vhodný predovšetkým pre podporu granulácie a epitelizácie u chronických rán, ktoré vyžadujú dodatočnú hydratáciu. Krytie ošetruje aj okraje rany a pomáha tak predísť macerácii.

PermaFoam®

PermaFoam®

PermaFoam® - polyuretánové krytie

Pórovitá štruktúra krytia rýchlo a efektívne čistí ranu

PermaFoam je hydrofilné polyuretánové krytie s pórovitou štruktúrou, ktoré rýchlo a efektívne čistí ranu. Jedinečná štruktúra rýchlo absorbuje exsudát a pritom chráni pred vznikom macerácie. Veľké póry absorbujú odumreté bunky aj fibrínový povlak.

Polyuretánové krytie PermaFoam je ideálnou voľbou pre stredne až silne exsudujúce rany v čistiacej a granulačnej fáze.

Sorbalgon®

Sorbalgon®

Sorbalgon® - alginátové krytie

Krytie z morských rias pre liečbu hlbokých infikovaných rán

Vlhké krytie Sorbalgon sa pri kontakte s ranou premení na gél a mierne zväčší objem. Vyplní ranu a uzavrie ju pred možným vstupom infekcie.

Gél ma výborný čistiaci efekt a zároveň sa nelepí na ranu, prípadné zvyšky stačí vypláchnuť Ringerovým roztokom. Aplikácia aj výmena krytia sú bezbolestné. Sorbalgon je vhodný pre liečbu hlbokých infikovaných rán v čistiacej a granulačnej fáze.

Popis rany:

Liečiť pacienta
ukázať správne riešenie

Cambren® C

Cambren® C

Cambren® C

Antitrombotická pančucha s graduovanou kompresiou

Antitrombotická pančucha sa používa ako prevencia vzniku predoperačnej, intraoperačnej a pooperačnej trombózy u imobilných pacientov.

Ideal

Ideal

Ideal

Trvalo elastické ovínadlo s krátkym ťahom na liečbu ochorení žilového systému.

Elastické ovínadlo Ideal je určené predovšetkým na ošetrovanie akútnych a chronických ochorení žilového a lymfatického systému mobilných aj imobilných pacientov. Ovínadlo je vhodné na zahájenie aj na pokračovanie liečby a možno ho prikladať až do úplného ústupu opuchu, prípadne vyhojenia vredu.

Idealast® Color Cohesive

Idealast® Color Cohesive

Idealast® Color Cohesive

Trvalo elastické krátkoťažné ovínadlo s kohezívnym efektom

Elastické ovínadlo je určené na stredne silnú kompresiu. Využíva sa ako podporný a odľahčovací obväz pri poškodeniach pohybového aparátu, a tiež ako športová bandáž či sekundárny obväz na rany, na fixáciu dláh a ako ochrana obväzov.

Idealast®-haft

Idealast®-haft

Idealast®-haft

Trvale elastické ovínadlo krátkoťažné ovínadlo s kohezívnym efektom

Na stredne silnú kompresiu, na profylaxiu a doliečenie žilového ochorenia. Ovínadlo sa používa aj ako podporný a odľahčovací obväz pri poškodení pohybového aparátu, ako športová bandáž a ako kompresívny obväz na rany a na pripevnenie dláh.

Idealflex®

Idealflex®

Idealflex®

Trvale elastické ovínadlo s krátkym ťahom

Ovínadlo s krátkym ťahom Idealflex sa používa ako podporný a odľahčovací obväz pri poškodení pohybového aparátu. Dá sa využiť aj ako športová bandáž či ako kompresívny obväz na rany a na pripevnenie dláh. Je vhodné k ošetrovaniu akútnych a chronických ochorení žilového a lymfatického systému u mobilných aj imobilných pacientov.
Ovínadlo je vhodné k zahájeniu aj k pokračovaniu liečby a je možné ho prikladať až do doby úplného ustúpenia opuchu, prípadne zahojenia vredu.

Idealtex

Idealtex

Idealtex

Elastické dlhoťažné ovínadlo

Elastické ovínadlo s dlhým ťahom je určené ako podporný obväz pohybového systému a na doliečenie ochorenia žilového systému. Používa sa len u mobilných pacientov a na zosilnenie tlaku cez deň. V noci alebo pri dlhšom odpočinku ho treba sňať.

Pütter-Verband®

Pütter-Verband®

Pütter-Verband®

Trvalo elastické ovínadlo s krátkym ťahom

Na veľmi silnú kompresiu pri ochorení žilového a lymfatického systému, na liečbu ulcus cruris a posttrombotického syndrómu.

Saphenamed® ucv

Saphenamed® ucv

Saphenamed® ucv

Kompresívny systém určený na liečbu vredov predkolenia

Saphenamed je pančuchový kompresívny systém vyvinutý na liečbu chronických rán, najmä ulcus cruris venosum (ucv). Ide o systém dvoch k sebe ideálne priliehajúcich pančúch, ktorý vyvíja konštantný tlak v pokoji 40 mmHg, účinný pri liečbe chronickej žilovej nedostatočnosti. Saphenamed odstraňuje najdôležitejšie komplikácie kompresívnej terapie, ako je zložitá aplikácia bandáže, ťažké dosiahnutie adekvátneho tlaku, nepohodlnosť pri nosení a chôdzi, posúvanie krytia na rane a zlý stav kože pod bandážou. Odmietanie kompresívnej bandáže zo strany pacienta je častou príčinou zlyhania tejto liečby.

Varolast®

Varolast®

Varolast®

Zinkoglejové tlakové ovínadlo určené na okamžité použitie.

Varolast sa používa ako trvalý tlakový obväz pre liečbu posttrombotických syndrómov, ulcus cruris venosum a k redukcii flebedému. .Ako podporný obväz sa používa aj vo všeobecnej ortopédii a v ortopedickej rehabilitácii.

Späť na web Ošetrovanie rán | ukončiť hru