Výber krytia je vždy treba prispôsobiť typu rany a fáze jej hojenia – čistiace, granulačné alebo záverečné epitelizačné. Kvôli zamedzeniu vzniku infekcie pri liečbe vždy platí, že krycí materiál má čo najlepšie nahrádzať funkciu neporušenej kože. Neviete si rady s výberom správneho produktu? Predstavujeme vám základné produkty na ošetrovanie vredov predkolenia. Aplikácia je jednoduchá, pohodlná a krytie sa naplno prispôsobí vášmu bežnému životu.

HydroTac

HydroTac®

Zvlhčuje ranu a absorbuje sekrét

Kombinácia dvoch vlastností – absorpcie a hydratácie – vytvára z krytia HydroTac unikátny produkt. Vlastnosti krytia umožňujú ranu zvlhčovať, zároveň absorbovať sekrét z rany a uzamykať ho vo vnútri jadra. 

HydroClean® advance

HydroClean® advance

Nasiakavý vankúšik rýchle a spoľahlivo čistí rany. Hodí sa hlavne na komplikované rany.

HydroClean je nasiakavý vankúšik aktivovaný Ringerovým roztokom. Jeho jadro tvorí superabsorpčný polyakrylát, ktorý má vyššiu afinitu k exsudátu s obsahom bielkovín než k Ringerovmu roztoku s obsahom iónov solí. Po aplikácii je Ringerov roztok postupne uvoľnovaný do rany. Exsudát, choroboplodné zárodky a toxíny sú absorbované a uzamknuté v absorpčnom nasiakavom jadre.

Tento patentovaný mechanizmus je bezkonkurenčným prostriedkom na čistenie rán – najmä infikovaných, povlečených, silno secernujúcich, nekrotických a komplikovaných.

Hydrosorb®

Hydrosorb®

Priehľadné krytie zvlhčuje ranu až 5 dní

Hydrogelové krytie obsahuje 60 % vody – dokáže teda veľmi dobre ranu hydratovať. Kontrola rany je vďaka priehľadnému prevedeniu možná voľným okom. Jemný povrch a hydratácia zmierňujú nepríjemné pocity napnutia kože pri záverečnom hojení rany.

Idealflex

Idealflex®

Ovínadlo s krátkym ťahom

Idealflex je málo elastické, krátkoťažné ovínadlo. Keď sa hýbete, je ovínadlo spoľahlivou oporou pre končatinu. Naopak, keď ste v pokoji, tlak na nohu sa znižuje. Ovínadlo pôsobí až na hlboký žilový systém a vytvára tak ideálne podmienky pre liečbu. Idealflex je mäkké, priedušné, neelastické ovínadlo, ktoré je možné použiť i ako športovú bandáž. Môže sa prať pri teplotách do 60 °C.