Preležaniny sú veľmi často hlboké rany. S ohľadom na to je potrebné zvoliť i vhodné krytie, ktoré ranu vyplní. Správne naštartovaná liečba vždy začína dôkladným vyčistením rany. Až potom môže nasledovať samotný proces hojenia. Viac informácií o liečbe nájdete v sekcii fáza hojenia.

Namáhanej pokožke prospievajú tiež jemné masáže a aplikácie ochranných krémov. Kozmetika od značky Menalind Professional vám svojím farebným prevedením uľahčuje orientáciu pri výbere správneho produktu. Modrý rad je určený na prvotné očistenie namáhanej pokožky, výrobky ružového radu slúžia na jej ochranu a žltý rad napomáha ku zvlhčovaniu a ozdraveniu pokožky.

Pri liečbe je dôležité polohovanie a strava pacienta

Základom liečby preležanín je odstránenie, alebo aspoň zmiernenie príčin, ktoré toto ochorenie vyvolali. Je nevyhnutné, aby bol po celú dobu znížený tlak na ranu a zostalo to tak až do úplného zahojenia tkaniva. Tento stav efektívne docielime polohovaním – jednu polohu by chorý nemal zaujímať dlhšie než 2 hodiny. K urýchleniu liečby prispieva tiež správne stravovanie pacienta. Viac informácií o prevencii a polohovaní.