Základom liečby vredov predkolenia je odstránenie, alebo aspoň zmiernenie príčin, ktoré toto ochorenie vyvolali. Správne naštartovaná liečba vždy začína dôkladným vyčistením spodiny rany. Až potom môže začať samotný proces hojenia. Viac informácií o liečbe nájdete v sekcii fáza hojenia.

Na liečbu venóznych vredov je vhodná vlhká a kompresívna terapia

Účinnú liečbu vredov predkolenia žilového pôvodu predstavuje kombinácia vlhkej a kompresívnej terapie. Produkty vlhkej terapie ranu chránia pred infekciou, čistia ju a udržujú v nej ideálne vlhké prostredie, ktoré je nevyhnutné pre úspešné hojenie. Kompresívna liečba využíva priaznivé účinky pôsobenia vonkajšieho tlaku na zlepšenie obehových pomerov v žilovom systéme na dolných končatinách.

Používajte málo elastické ovínadlá s krátkym ťahom

Málo elastická obinadla s krátkým tahem

Ovínadlá s krátkym ťahom sú málo elastické. Pri málo elastickom ovínadle je pokojový tlak nízky, pričom keď sa hýbeme alebo pracujeme, tlak sa zvyšuje. Tento typ bandáže je najúčinnejší a najzdravší na liečbu chronických rán. Bandáž totiž pôsobí na hlboký žilový systém a vytvára tak ideálne podmienky pre liečbu. S krátkoťažným ovínadlom sa môžete bez obáv pohybovať, chodiť na prechádzky alebo cvičiť – v takých chvíľach sa tlak naopak zvyšuje.

Viac informácií o kompresívnej terapii.